Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Teknik Üniversitesi Logo

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) Bölümü

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) taban puanları ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Logo

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 2+0+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 2
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 254416
 • 2022 Başarı Sırası: 129947
 • 2023 Taban Puanı: 322.37432
 • 2022 Taban Puanı: 380.28661
İstanbul Teknik Üniversitesi Logo

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) kaç puan, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 254416 olarak gerçekleşmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) 2022 YKS taban sıralaması ise 129947 olarak belirlenmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) taban puanı kaç?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 322.37432 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) taban puanı 380.28661 olmuştur.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü nerede?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu), İstanbul şehrinde bulunmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümünün kontenjanı kaç?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) kontenjanları 2024 yılında 2+0+0+0+0 olarak belirlenmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) özel mi devlet mi?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü kaç yıl?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) doldu mu?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 2 olarak belirlenmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü ücretli mi?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.