Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 2023 Taban Puanları

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Logo

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Logo

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 20+0
 • Yerleşen: Doldu - 20
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 128516
 • 2021 Başarı Sırası: 130019
 • 2022 Taban Puanı: 381.40552
 • 2021 Taban Puanı: 320.35910
İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Logo

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Endüstri Mühendisliği (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Endüstri Mühendisliği (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Endüstri Mühendisliği (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Endüstri Mühendisliği (Burslu) taban puanları İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 524.11536 5018
2 Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 455.14140 52090
3 İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 434.65816 70422
4 İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 430.76934 74146
5 Ostim Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 433.04081 71954
6 Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 428.80012 76004
7 Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 426.07321 78700
8 İstanbul Gelişim Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 415.90780 88844
9 İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 406.88988 98525
10 İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 381.40552 128516
11 Nişantaşı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 400.96037 104995
12 Kto Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 366.85694 148772
13 İstanbul Esenyurt Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 332.56724 209836
14 Hasan Kalyoncu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 316.61060 247013
15 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) 319.96105 238666

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Endüstri Mühendisliği (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 128516, puanı ise 381.40552'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür. 2022 yılında İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümü kontenjanı 20+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 20 olmuştur.

İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Burslu) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.