Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 2023 Taban Puanları

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Gelişim Üniversitesi Logo

İstanbul Gelişim Üniversitesi Logo

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: %25 İndirimli
 • Genel Kontenjan: 60+0
 • Yerleşen: Dolmadı - 33
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 5 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 0
 • 2021 Başarı Sırası: 53987
 • 2022 Taban Puanı: 0
 • 2021 Taban Puanı: 387.58688
İstanbul Gelişim Üniversitesi Logo

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Diş Hekimliği (%25 İndirimli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Diş Hekimliği (%25 İndirimli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Diş Hekimliği (%25 İndirimli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Diş Hekimliği (%25 İndirimli) taban puanları İstanbul Gelişim Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 459.40371 48497
2 Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 439.63889 65925
3 Lokman Hekim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 453.00297 53967
4 İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 0 0
5 Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 0 0
6 Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 426.91799 77854
7 Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 442.48438 63308
8 Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 443.16251 62668
9 Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 449.63481 56908
10 İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 424.90442 79864
11 Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) 429.05000 75769

İstanbul Gelişim Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Diş Hekimliği (%25 İndirimli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 0, puanı ise 0'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Diş Hekimliği (%25 İndirimli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Gelişim Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümü %25 İndirimli bir bölümdür. 2022 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümü kontenjanı 60+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Dolmadı - 33 olmuştur.

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (%25 İndirimli) bölümü ise 5 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.