Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Bilgi Üniversitesi Logo

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Bölümü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü 4 yıllık ve SÖZ ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Logo

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Bilgi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 4+0+1+0+1
 • Yerleşen: Dolmadı - 4
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SÖZ)
 • 2023 Başarı Sırası: 5999
 • 2022 Başarı Sırası: 5147
 • 2023 Taban Puanı: 428.13007
 • 2022 Taban Puanı: 434.59529
İstanbul Bilgi Üniversitesi Logo

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kaç puan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 5999 olarak gerçekleşmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 5147 olarak belirlenmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanı kaç?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 428.13007 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanı 434.59529 olmuştur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü nerede?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu), İstanbul şehrinde bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu), SÖZ puan türü ile öğrenci almaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 4+0+1+0+1 olarak belirlenmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) özel mi devlet mi?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü kaç yıl?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) doldu mu?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Dolmadı - 4 olarak belirlenmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü ücretli mi?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (İngilizce) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.