Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Arel Üniversitesi Logo

İstanbul Arel Üniversitesi Logo

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 6+0
 • Yerleşen: Doldu - 6
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 790929
 • 2021 Başarı Sırası: 684703
 • 2022 Taban Puanı: 300.90666
 • 2021 Taban Puanı: 259.56380
İstanbul Arel Üniversitesi Logo

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) taban puanları İstanbul Arel Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 331.82140 513035
2 Biruni Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 302.54006 773493
3 Üsküdar Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 311.85188 680061
4 İstanbul Medipol Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 317.23501 630559
5 İstanbul Aydın Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 303.47797 763693
6 Beykent Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 297.36588 829359
7 İstanbul Gelişim Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 305.11066 746643
8 İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 296.16787 842743
9 Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 305.82808 739141
10 Avrasya Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 310.35808 694158
11 İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 300.90666 790929
12 İstanbul Esenyurt Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) 299.85206 802244

İstanbul Arel Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İstanbul Arel Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 790929, puanı ise 300.90666'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Arel Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümü kontenjanı 6+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 6 olmuştur.

İstanbul Arel Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. İstanbul Arel Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) (Burslu) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.