Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 2023 Taban Puanları

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İskenderun Teknik Üniversitesi Logo

İskenderun Teknik Üniversitesi Logo

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Hatay
 • Üniversite: İskenderun Teknik Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 50+2
 • Yerleşen: Doldu - 52
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 638800
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 271.66337
 • 2021 Taban Puanı: 0
İskenderun Teknik Üniversitesi Logo

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Denizcilik İşletmeleri Yönetimi sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Denizcilik İşletmeleri Yönetimi taban puanları İskenderun Teknik Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Kocaeli Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 309.95874 348640
2 Akdeniz Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 310.05110 348102
3 Mersin Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 300.10862 409288
4 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 296.17346 435908

İskenderun Teknik Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Denizcilik İşletmeleri Yönetimi olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İskenderun Teknik Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 638800, puanı ise 271.66337'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İskenderun Teknik Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü kontenjanı 50+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 52 olmuştur.

İskenderun Teknik Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. İskenderun Teknik Üniversitesi ise Hatay şehrinde bulunmaktadır. İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.