Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Işık Üniversitesi Logo

Işık Üniversitesi Logo

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Işık Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 3+0
 • Yerleşen: Doldu - 3
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 863835
 • 2021 Başarı Sırası: 690640
 • 2022 Taban Puanı: 294.32440
 • 2021 Taban Puanı: 259.00887
Işık Üniversitesi Logo

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) taban puanları Işık Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Medipol Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 320.30021 603758
2 İstinye Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 295.39899 851392
3 Üsküdar Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 308.78614 709520
4 İstanbul Bilgi Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 311.12721 686938
5 İstanbul Okan Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 299.63936 804585
6 Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 304.54622 752577
7 Biruni Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 311.19643 686248
8 Beykent Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 295.33917 852084
9 İstanbul Aydın Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 303.34625 765099
10 İstanbul Gelişim Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 292.53534 884605
11 İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 293.25492 876243
12 İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 301.58584 783670
13 Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 294.32440 863835
14 İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) 296.86409 834875

Işık Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Işık Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 863835, puanı ise 294.32440'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Işık Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümü kontenjanı 3+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 3 olmuştur.

Işık Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Işık Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Işık Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) (Burslu) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.