Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 2023 Taban Puanları

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İnönü Üniversitesi Logo

İnönü Üniversitesi Logo

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Malatya
 • Üniversite: İnönü Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Dolmadı - 30
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 0
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 0
 • 2021 Taban Puanı: 0
İnönü Üniversitesi Logo

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) taban puanları İnönü Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Bursa Uludağ Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 414.59849 90198
2 Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 404.30996 101294
3 Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 399.17295 107009
4 Manisa Celâl Bayar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 361.47389 156871
5 Erciyes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 348.92615 177813
6 Pamukkale Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 356.24526 165254
7 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 352.61580 171447
8 Konya Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 347.60960 180244
9 Selçuk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 339.17966 196187
10 Balıkesir Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 339.15530 196232
11 Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 325.99409 224336
12 Kırıkkale Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 317.92389 243676
13 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 309.44521 265959
14 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) 306.69768 273678

İnönü Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İnönü Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 0, puanı ise 0'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İnönü Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Dolmadı - 30 olmuştur.

İnönü Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. İnönü Üniversitesi ise Malatya şehrinde bulunmaktadır. İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.