Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Logo

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) Bölümü

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Logo

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 26+0+2+0+1
 • Yerleşen: Doldu - 29
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 2562
 • 2022 Başarı Sırası: 2813
 • 2023 Taban Puanı: 535.34807
 • 2022 Taban Puanı: 531.18445
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Logo

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) kaç puan, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 2562 olarak gerçekleşmiştir. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 2813 olarak belirlenmiştir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) taban puanı kaç?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 535.34807 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) taban puanı 531.18445 olmuştur.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü nerede?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu), Ankara şehrinde bulunmaktadır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 26+0+2+0+1 olarak belirlenmiştir. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) özel mi devlet mi?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü kaç yıl?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) doldu mu?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 29 olarak belirlenmiştir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü ücretli mi?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.