Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 2023 Taban Puanları

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Logo

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Logo

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Ücretli
 • Genel Kontenjan: 80+0
 • Yerleşen: Doldu - 80
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 23334
 • 2021 Başarı Sırası: 34542
 • 2022 Taban Puanı: 491.36198
 • 2021 Taban Puanı: 411.23661
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Logo

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) taban puanları İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 491.36198 23334
2 Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 453.48683 53530
3 Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 410.45505 94714
4 Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 387.79256 120432
5 Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 399.70266 106393
6 Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 359.04733 160648
7 Maltepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 0 0
8 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 312.85639 256544
9 İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 309.30423 266337
10 Doğu Akdeniz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 0 0

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 23334, puanı ise 491.36198'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümü Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümü kontenjanı 80+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 80 olmuştur.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ise Ankara şehrinde bulunmaktadır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.