Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Logo

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Bölümü

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Logo

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Gaziantep
 • Üniversite: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: %50 İndirimli
 • Genel Kontenjan: 15+0+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 15
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 253921
 • 2022 Başarı Sırası: 269078
 • 2023 Taban Puanı: 322.55246
 • 2022 Taban Puanı: 308.32799
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Logo

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) kaç puan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün 2023 YKS sıralaması 253921 olarak gerçekleşmiştir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2022 YKS taban sıralaması ise 269078 olarak belirlenmiştir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanı kaç?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 322.55246 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanı 308.32799 olmuştur.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü nerede?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli), Gaziantep şehrinde bulunmaktadır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün kontenjanı kaç?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) kontenjanları 2024 yılında 15+0+0+0+0 olarak belirlenmiştir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) özel mi devlet mi?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü kaç yıl?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) doldu mu?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 15 olarak belirlenmiştir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü ücretli mi?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü %50 İndirimli bir bölümdür.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.