Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 2023 Taban Puanları

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Hacettepe Üniversitesi Logo

Hacettepe Üniversitesi Logo

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 70+2
 • Yerleşen: Doldu - 72
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 475200
 • 2021 Başarı Sırası: 438207
 • 2022 Taban Puanı: 337.16513
 • 2021 Taban Puanı: 287.58403
Hacettepe Üniversitesi Logo

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Ortopedik Protez ve Ortez sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Ortopedik Protez ve Ortez ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Ortopedik Protez ve Ortez Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Ortopedik Protez ve Ortez taban puanları Hacettepe Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 337.16513 475200
2 Dicle Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 325.70612 559250
3 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 320.90169 598613
4 Harran Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 315.93041 642421
5 Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 301.41291 785660
6 Atatürk Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 302.83267 770523
7 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 299.95051 801181
8 Trakya Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 294.63249 860260
9 Karabük Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez 298.65269 815275

Hacettepe Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Ortopedik Protez ve Ortez olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Ortopedik Protez ve Ortez bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Ortopedik Protez ve Ortez bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Hacettepe Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 475200, puanı ise 337.16513'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Ortopedik Protez ve Ortez YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Ortopedik Protez ve Ortez bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Ortopedik Protez ve Ortez bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Ortopedik Protez ve Ortez bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez bölümü kontenjanı 70+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 72 olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Hacettepe Üniversitesi ise Ankara şehrinde bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.