Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 2023 Taban Puanları

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Hacettepe Üniversitesi Logo

Hacettepe Üniversitesi Logo

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 45+2
 • Yerleşen: Doldu - 47
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2022 Başarı Sırası: 24230
 • 2021 Başarı Sırası: 23443
 • 2022 Taban Puanı: 398.87243
 • 2021 Taban Puanı: 362.59988
Hacettepe Üniversitesi Logo

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Fransızca Öğretmenliği sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Fransızca Öğretmenliği ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Fransızca Öğretmenliği Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Fransızca Öğretmenliği taban puanları Hacettepe Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 398.87243 24230
2 Dokuz Eylül Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 381.23842 30557
3 Anadolu Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 376.68464 32175
4 Gazi Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 373.56064 33367
5 Bursa Uludağ Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 362.45600 37518
6 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 317.86841 55105
7 Çukurova Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 315.62576 56084
8 Atatürk Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği 250.19823 85291

Hacettepe Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Fransızca Öğretmenliği olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Fransızca Öğretmenliği bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Fransızca Öğretmenliği bölümü DİL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Hacettepe Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 24230, puanı ise 398.87243'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Fransızca Öğretmenliği YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Fransızca Öğretmenliği bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Fransızca Öğretmenliği bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Fransızca Öğretmenliği bölümü DİL ile alan meslekler arasında olduğu için dile yatkınlığınız olması gerekmektedir. Özellikle yabancı dil bilmek tüm dünyada avantaj sağlamaktadır. Dil bölümünü seçmek, dil ve kültür hakkında ilgisi olan ve araştırma yapmak isteyen insanlar için uygun bir seçimdir. Dil bölümünde okumak, öğrenilen dille ilgili yazılı ve sözlü becerilerin pratikte kullanılmasını gerektirir. Eğer bir dil hakkında iyi bilgi sahibi değilseniz, o dil için ek bir çalışma yapmanız faydalı olabilir. Dil bölümünde okuyanlar, iletişim becerilerinin yanı sıra okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirmelidir. Özetle, eğer Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümü kontenjanı 45+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 47 olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Hacettepe Üniversitesi ise Ankara şehrinde bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.