Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) 2023 Taban Puanları

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Fırat Üniversitesi Logo

Fırat Üniversitesi Logo

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Elazığ
 • Üniversite: Fırat Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 18+1
 • Yerleşen: Doldu - 19
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 269981
 • 2021 Başarı Sırası: 231481
 • 2022 Taban Puanı: 308.00012
 • 2021 Taban Puanı: 269.42399
Fırat Üniversitesi Logo

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) taban puanları Fırat Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) 308.00012 269981
2 Manisa Celâl Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) 309.07939 266942

Fırat Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Fırat Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 269981, puanı ise 308.00012'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Fırat Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümü kontenjanı 18+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 19 olmuştur.

Fırat Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Fırat Üniversitesi ise Elazığ şehrinde bulunmaktadır. Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.)(İÖ) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.