Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 2023 Taban Puanları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Logo

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Logo

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Eskişehir
 • Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 70+2
 • Yerleşen: Doldu - 72
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 199600
 • 2021 Başarı Sırası: 235124
 • 2022 Taban Puanı: 337.48336
 • 2021 Taban Puanı: 268.03684
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Logo

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Matematik ve Bilgisayar Bilimleri sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Matematik ve Bilgisayar Bilimleri ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Matematik ve Bilgisayar Bilimleri taban puanları Eskişehir Osmangazi Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 337.48336 199600
2 Necmettin Erbakan Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 295.16117 308979

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Matematik ve Bilgisayar Bilimleri olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 199600, puanı ise 337.48336'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü kontenjanı 70+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 72 olmuştur.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ise Eskişehir şehrinde bulunmaktadır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.