Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Erzurum Teknik Üniversitesi Logo

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Bölümü

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) taban puanları ve Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü 4 yıllık ve DİL ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi Logo

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Erzurum
 • Üniversite: Erzurum Teknik Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2+0+2+0
 • Yerleşen: Dolmadı - 62
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2023 Başarı Sırası: 54123
 • 2022 Başarı Sırası: 46125
 • 2023 Taban Puanı: 341.19823
 • 2022 Taban Puanı: 340.21274
Erzurum Teknik Üniversitesi Logo

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) kaç puan, Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümünün 2023 YKS sıralaması 54123 olarak gerçekleşmiştir. Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) 2022 YKS taban sıralaması ise 46125 olarak belirlenmiştir.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) taban puanı kaç?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 341.19823 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) taban puanı 340.21274 olmuştur.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü nerede?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce), Erzurum şehrinde bulunmaktadır.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce), DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümünün kontenjanı kaç?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) kontenjanları 2024 yılında 60+2+0+2+0 olarak belirlenmiştir. Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) özel mi devlet mi?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü kaç yıl?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) doldu mu?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümünün yerleşme durumu Dolmadı - 62 olarak belirlenmiştir.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü ücretli mi?

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Erzurum Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.