Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 2023 Taban Puanları

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Erciyes Üniversitesi Logo

Erciyes Üniversitesi Logo

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Kayseri
 • Üniversite: Erciyes Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 293703
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 299.94269
 • 2021 Taban Puanı: 0
Erciyes Üniversitesi Logo

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Mekatronik Mühendisliği (İÖ) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Mekatronik Mühendisliği (İÖ) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Mekatronik Mühendisliği (İÖ) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Mekatronik Mühendisliği (İÖ) taban puanları Erciyes Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 341.17404 192238
2 Pamukkale Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 324.98443 226627
3 Manisa Celâl Bayar Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) 317.76824 244057

Erciyes Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Mekatronik Mühendisliği (İÖ) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Erciyes Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 293703, puanı ise 299.94269'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Mekatronik Mühendisliği (İÖ) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Erciyes Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Erciyes Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Erciyes Üniversitesi ise Kayseri şehrinde bulunmaktadır. Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği (İÖ) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.