Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 2023 Taban Puanları

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Dokuz Eylül Üniversitesi Logo

Dokuz Eylül Üniversitesi Logo

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İzmir
 • Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 726332
 • 2021 Başarı Sırası: 786610
 • 2022 Taban Puanı: 307.08637
 • 2021 Taban Puanı: 250.60643
Dokuz Eylül Üniversitesi Logo

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Bilgisayar Teknolojisi sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Bilgisayar Teknolojisi ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Bilgisayar Teknolojisi Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Bilgisayar Teknolojisi taban puanları Dokuz Eylül Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 307.08637 726332
2 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 268.88477 1199962
3 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 265.48552 1251684
4 Batman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 286.50713 957579
5 Karabük Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 271.22057 1165171
6 Kayseri Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 266.72848 1232699
7 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 259.55449 1346770
8 Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 255.55111 1414448
9 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 248.78142 1535104

Dokuz Eylül Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Bilgisayar Teknolojisi olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Bilgisayar Teknolojisi bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Bilgisayar Teknolojisi bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Dokuz Eylül Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 726332, puanı ise 307.08637'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Bilgisayar Teknolojisi bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Bilgisayar Teknolojisi bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Dokuz Eylül Üniversitesi ise İzmir şehrinde bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.