Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 2023 Taban Puanları

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Çankırı Karatekin Üniversitesi Logo

Çankırı Karatekin Üniversitesi Logo

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Çankırı
 • Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 20+1
 • Yerleşen: Doldu - 21
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 2038934
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 224.96837
 • 2021 Taban Puanı: 0
Çankırı Karatekin Üniversitesi Logo

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi taban puanları Çankırı Karatekin Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 286.45959 958233
2 Hacettepe Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 274.60202 1116327
3 Ege Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 276.44426 1090621
4 Akdeniz Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 268.56348 1204758
5 Bursa Uludağ Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 262.50286 1298699
6 Dokuz Eylül Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 267.86285 1215440
7 Çukurova Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 265.03175 1258763
8 Mersin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 252.60223 1465840
9 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 248.56469 1539145
10 Kocaeli Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 251.98945 1476709
11 İnönü Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi 240.27213 1699968

Çankırı Karatekin Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 2038934, puanı ise 224.96837'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Çankırı Karatekin Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü kontenjanı 20+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 21 olmuştur.

Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Çankırı Karatekin Üniversitesi ise Çankırı şehrinde bulunmaktadır. Çankırı Karatekin Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.