Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 Taban Puanları

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Logo

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Logo

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Çanakkale
 • Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 210164
 • 2021 Başarı Sırası: 226235
 • 2022 Taban Puanı: 339.99636
 • 2021 Taban Puanı: 278.81164
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Logo

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Uluslararası İlişkiler (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Uluslararası İlişkiler (İngilizce) taban puanları Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 471.87987 3923
2 Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 402.25098 53669
3 Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 371.77658 116304
4 Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 367.88056 125947
5 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 359.01759 149626
6 Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 351.94940 170289
7 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 348.37740 181591
8 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 350.06189 176157
9 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 339.99636 210164
10 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 324.78634 272677
11 Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 321.03014 290283
12 İzmir Demokrasi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 321.62217 287451
13 Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 316.46269 313200
14 Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 305.96603 372075
15 Erciyes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 299.59151 412688

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Uluslararası İlişkiler (İngilizce) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 210164, puanı ise 339.99636'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler (İngilizce) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü kontenjanı 40+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 41 olmuştur.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ise Çanakkale şehrinde bulunmaktadır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.