Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2023 Taban Puanları

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bursa Uludağ Üniversitesi Logo

Bursa Uludağ Üniversitesi Logo

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Bursa
 • Üniversite: Bursa Uludağ Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 100+3
 • Yerleşen: Doldu - 103
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 511916
 • 2021 Başarı Sırası: 528462
 • 2022 Taban Puanı: 286.02038
 • 2021 Taban Puanı: 230.38702
Bursa Uludağ Üniversitesi Logo

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri taban puanları Bursa Uludağ Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Ankara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 338.26278 216601
2 Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 324.82526 272501
3 İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 321.88137 286187
4 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 301.71801 398568
5 Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 299.03808 416404
6 Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 296.12905 436186
7 Akdeniz Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 287.29395 501771
8 Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 286.02038 511916

Bursa Uludağ Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Bursa Uludağ Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 511916, puanı ise 286.02038'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Bursa Uludağ Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü kontenjanı 100+3 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 103 olmuştur.

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Bursa Uludağ Üniversitesi ise Bursa şehrinde bulunmaktadır. Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.