Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 2023 Taban Puanları

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Logo

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Logo

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Burdur
 • Üniversite: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SÖZEL)
 • 2022 Başarı Sırası: 212829
 • 2021 Başarı Sırası: 257328
 • 2022 Taban Puanı: 323.57884
 • 2021 Taban Puanı: 265.02464
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Logo

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Çizgi Film ve Animasyon sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Çizgi Film ve Animasyon ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Çizgi Film ve Animasyon Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Çizgi Film ve Animasyon taban puanları Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Dokuz Eylül Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 373.58097 56484
2 Selçuk Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 340.46665 141990
3 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon 323.57884 212829

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Çizgi Film ve Animasyon olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Çizgi Film ve Animasyon bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Çizgi Film ve Animasyon bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 212829, puanı ise 323.57884'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Çizgi Film ve Animasyon YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Çizgi Film ve Animasyon bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Çizgi Film ve Animasyon bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Çizgi Film ve Animasyon bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasında olduğu için Sözel bölümler, öğrencilerin sözel ifade yeteneklerini geliştirmelerine odaklanır. İletişim becerilerinin iyi olması, sözel bölümde başarılı olmak için önemlidir. Sözel bölümler, öğrencilerin yazma becerilerini de geliştirmelerine odaklanır. Sözel bölümler, kültür ve sanat hakkında derin bir anlayış kazandırabilir. Kültür ve sanat hakkında ilginizin olması, sözel bölümde başarılı olmak için faydalıdır. Özetle, eğer Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümü kontenjanı 40+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 41 olmuştur.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ise Burdur şehrinde bulunmaktadır. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.