Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 Taban Puanları

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Logo

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Logo

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Burdur
 • Üniversite: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 346036
 • 2021 Başarı Sırası: 360918
 • 2022 Taban Puanı: 284.59597
 • 2021 Taban Puanı: 232.66112
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Logo

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) taban puanları Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Mersin Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 292.89678 316514
2 Trakya Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 290.26631 325634
3 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 284.59597 346036
4 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) 279.86531 364496
5 Atatürk Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 276.20347 379604

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 346036, puanı ise 284.59597'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ise Burdur şehrinde bulunmaktadır. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.