Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 2023 Taban Puanları

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 70+2
 • Yerleşen: Doldu - 72
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 6490
 • 2021 Başarı Sırası: 7598
 • 2022 Taban Puanı: 520.44865
 • 2021 Taban Puanı: 462.69701
Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Kimya Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Kimya Mühendisliği (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Kimya Mühendisliği (İngilizce) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Kimya Mühendisliği (İngilizce) taban puanları Boğaziçi Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 520.44865 6490
2 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 499.06217 18184
3 Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 471.42170 38518
4 Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 457.26711 50290
5 İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği (İngilizce) 449.96830 56619
6 Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 441.53233 64186
7 Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 434.16717 70910
8 Gebze Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 422.67942 82127
9 Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 423.88247 80884
10 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) 353.30135 170323

Boğaziçi Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Kimya Mühendisliği (İngilizce) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Boğaziçi Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 6490, puanı ise 520.44865'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Kimya Mühendisliği (İngilizce) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümü kontenjanı 70+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 72 olmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Boğaziçi Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.