Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) Bölümü

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) taban puanları ve Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 58409
 • 2022 Başarı Sırası: 50928
 • 2023 Taban Puanı: 449.77854
 • 2022 Taban Puanı: 456.51754
Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) kaç puan, Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümünün 2023 YKS sıralaması 58409 olarak gerçekleşmiştir. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 2022 YKS taban sıralaması ise 50928 olarak belirlenmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) taban puanı kaç?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 449.77854 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) taban puanı 456.51754 olmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü nerede?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce), İstanbul şehrinde bulunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümünün kontenjanı kaç?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) kontenjanları 2024 yılında 40+1+0+0+0 olarak belirlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) özel mi devlet mi?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü kaç yıl?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) doldu mu?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 41 olarak belirlenmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü ücretli mi?

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İngilizce) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.