Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Bölümü

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) taban puanları ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 90+3+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 93
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 1669
 • 2022 Başarı Sırası: 1143
 • 2023 Taban Puanı: 539.18464
 • 2022 Taban Puanı: 539.42958
Boğaziçi Üniversitesi Logo

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) kaç puan, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünün 2023 YKS sıralaması 1669 olarak gerçekleşmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 2022 YKS taban sıralaması ise 1143 olarak belirlenmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) taban puanı kaç?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 539.18464 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) taban puanı 539.42958 olmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü nerede?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce), İstanbul şehrinde bulunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünün kontenjanı kaç?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) kontenjanları 2024 yılında 90+3+0+0+0 olarak belirlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) özel mi devlet mi?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü kaç yıl?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) doldu mu?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 93 olarak belirlenmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü ücretli mi?

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.