Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Başkent Üniversitesi Logo

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Bölümü

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanları ve Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü 4 yıllık ve DİL ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Başkent Üniversitesi Logo

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Başkent Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 6+0+1+0+1
 • Yerleşen: Doldu - 8
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2023 Başarı Sırası: 8568
 • 2022 Başarı Sırası: 8008
 • 2023 Taban Puanı: 459.82078
 • 2022 Taban Puanı: 457.60868
Başkent Üniversitesi Logo

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kaç puan, Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 8568 olarak gerçekleşmiştir. Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 8008 olarak belirlenmiştir.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanı kaç?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 459.82078 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanı 457.60868 olmuştur.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü nerede?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu), Ankara şehrinde bulunmaktadır.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu), DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 6+0+1+0+1 olarak belirlenmiştir. Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) özel mi devlet mi?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü kaç yıl?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) doldu mu?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 8 olarak belirlenmiştir.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü ücretli mi?

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.