Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 Taban Puanları

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bartın Üniversitesi Logo

Bartın Üniversitesi Logo

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Bartın
 • Üniversite: Bartın Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 731240
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 262.64845
 • 2021 Taban Puanı: 0
Bartın Üniversitesi Logo

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Uluslararası Ticaret ve Lojistik sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Uluslararası Ticaret ve Lojistik ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Uluslararası Ticaret ve Lojistik Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Uluslararası Ticaret ve Lojistik taban puanları Bartın Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 336.95126 221560
2 Bursa Teknik Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 323.53540 278427
3 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 309.97814 348529
4 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 301.26039 401608
5 Balıkesir Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 298.01986 423320
6 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 298.76578 418170
7 Gaziantep Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 293.88816 451861
8 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 294.98987 444158
9 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 288.87378 489541
10 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 289.39995 485445
11 Pamukkale Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 287.37422 501110

Bartın Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Uluslararası Ticaret ve Lojistik olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Bartın Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 731240, puanı ise 262.64845'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Bartın Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü kontenjanı 40+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 41 olmuştur.

Bartın Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Bartın Üniversitesi ise Bartın şehrinde bulunmaktadır. Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.