Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 2023 Taban Puanları

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Logo

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Logo

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Aydın
 • Üniversite: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2022 Başarı Sırası: 46988
 • 2021 Başarı Sırası: 45067
 • 2022 Taban Puanı: 338.00538
 • 2021 Taban Puanı: 295.00955
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Logo

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) taban puanları Aydın Adnan Menderes Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 486.92975 3656
2 İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 428.05205 14864
3 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) 338.00538 46988

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümü DİL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 46988, puanı ise 338.00538'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümü DİL ile alan meslekler arasında olduğu için dile yatkınlığınız olması gerekmektedir. Özellikle yabancı dil bilmek tüm dünyada avantaj sağlamaktadır. Dil bölümünü seçmek, dil ve kültür hakkında ilgisi olan ve araştırma yapmak isteyen insanlar için uygun bir seçimdir. Dil bölümünde okumak, öğrenilen dille ilgili yazılı ve sözlü becerilerin pratikte kullanılmasını gerektirir. Eğer bir dil hakkında iyi bilgi sahibi değilseniz, o dil için ek bir çalışma yapmanız faydalı olabilir. Dil bölümünde okuyanlar, iletişim becerilerinin yanı sıra okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirmelidir. Özetle, eğer Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ise Aydın şehrinde bulunmaktadır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı (Fransızca) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.