Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Logo

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Logo

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 8+0
 • Yerleşen: Doldu - 8
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 556257
 • 2021 Başarı Sırası: 693381
 • 2022 Taban Puanı: 326.08993
 • 2021 Taban Puanı: 258.75238
Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Logo

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Optisyenlik (İÖ) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Optisyenlik (İÖ) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Optisyenlik (İÖ) (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Optisyenlik (İÖ) (Burslu) taban puanları Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokuluni dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Biruni Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 314.48140 655608
2 İstanbul Bilgi Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 396.57103 198072
3 Üsküdar Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 370.47820 292966
4 İstanbul Okan Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 343.48961 433877
5 Avrasya Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 346.58672 414856
6 İstanbul Medipol Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 331.47389 515527
7 İstanbul Aydın Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 332.19962 510245
8 İstanbul Arel Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 308.28776 714353
9 İstanbul Gelişim Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 317.01663 632575
10 Beykent Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 321.58453 592877
11 Işık Üniversitesi Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 306.57745 731509
12 Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) 326.08993 556257

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Optisyenlik (İÖ) (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 556257, puanı ise 326.08993'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Optisyenlik (İÖ) (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümü kontenjanı 8+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 8 olmuştur.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik (İÖ) (Burslu) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.