Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logo

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) Bölümü

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) taban puanları ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü 4 yıllık ve DİL ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logo

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2+0+2+0
 • Yerleşen: Dolmadı - 63
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2023 Başarı Sırası: 14407
 • 2022 Başarı Sırası: 14604
 • 2023 Taban Puanı: 437.54748
 • 2022 Taban Puanı: 429.14076
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logo

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) kaç puan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümünün 2023 YKS sıralaması 14407 olarak gerçekleşmiştir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) 2022 YKS taban sıralaması ise 14604 olarak belirlenmiştir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) taban puanı kaç?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 437.54748 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) taban puanı 429.14076 olmuştur.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü nerede?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte), Ankara şehrinde bulunmaktadır.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte), DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümünün kontenjanı kaç?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) kontenjanları 2024 yılında 60+2+0+2+0 olarak belirlenmiştir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) özel mi devlet mi?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü kaç yıl?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) doldu mu?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümünün yerleşme durumu Dolmadı - 63 olarak belirlenmiştir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü ücretli mi?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.