Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 2023 Taban Puanları

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logo

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logo

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 491619
 • 2021 Başarı Sırası: 529744
 • 2022 Taban Puanı: 288.59432
 • 2021 Taban Puanı: 230.19534
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logo

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Bilgi ve Belge Yönetimi sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Bilgi ve Belge Yönetimi ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Bilgi ve Belge Yönetimi Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Bilgi ve Belge Yönetimi taban puanları Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 314.98024 321045
2 Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 305.38729 375563
3 İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 301.55508 399692
4 Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 299.18716 415439
5 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 291.44086 469736
6 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 288.59432 491619

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Bilgi ve Belge Yönetimi olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 491619, puanı ise 288.59432'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Bilgi ve Belge Yönetimi YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ise Ankara şehrinde bulunmaktadır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.