Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 Taban Puanları

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Logo

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Logo

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 70+2
 • Yerleşen: Doldu - 72
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 523829
 • 2021 Başarı Sırası: 567498
 • 2022 Taban Puanı: 284.55878
 • 2021 Taban Puanı: 222.04088
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Logo

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) taban puanları Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) 284.55878 523829

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 523829, puanı ise 284.55878'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü kontenjanı 70+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 72 olmuştur.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ise Ankara şehrinde bulunmaktadır. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.