Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 2023 Taban Puanları

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Amasya Üniversitesi Logo

Amasya Üniversitesi Logo

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Amasya
 • Üniversite: Amasya Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 34+1
 • Yerleşen: Doldu - 35
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 2065510
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 223.84752
 • 2021 Taban Puanı: 0
Amasya Üniversitesi Logo

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Basım ve Yayım Teknolojileri sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Basım ve Yayım Teknolojileri ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Basım ve Yayım Teknolojileri Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Basım ve Yayım Teknolojileri taban puanları Amasya Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Marmara Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 310.44853 693318
2 Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 297.62997 826510
3 İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Basım ve Yayım Teknolojileri 295.75620 847430
4 Eskişehir Teknik Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 280.71576 1032572
5 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 265.44249 1252394
6 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 264.51695 1266796
7 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 260.32166 1334182
8 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 259.02774 1355497
9 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 255.12127 1421763
10 Dicle Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 249.57887 1520410
11 Kayseri Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri 242.62295 1653191

Amasya Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Basım ve Yayım Teknolojileri olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Basım ve Yayım Teknolojileri bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Amasya Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 2065510, puanı ise 223.84752'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Basım ve Yayım Teknolojileri YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Amasya Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Basım ve Yayım Teknolojileri bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü kontenjanı 34+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 35 olmuştur.

Amasya Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Amasya Üniversitesi ise Amasya şehrinde bulunmaktadır. Amasya Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.