Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Logo

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Logo

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Antalya
 • Üniversite: Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: %50 İndirimli
 • Genel Kontenjan: 22+0
 • Yerleşen: Doldu - 22
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SÖZEL)
 • 2022 Başarı Sırası: 702105
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 260.61898
 • 2021 Taban Puanı: 0
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Logo

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Yüksekokul) (Yüksekokul) (İngilizce) (%50 İndirimli) 388.19586 34913
2 Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 368.64378 65508
3 Bahçeşehir Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Yüksekokul) (Yüksekokul) (İngilizce) (%50 İndirimli) 355.23203 96228
4 İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 342.25219 135579
5 Ankara Medipol Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 318.57246 238257
6 İstanbul Gelişim Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 272.92750 578697
7 İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Yüksekokul) (Yüksekokul) (İngilizce) (%50 İndirimli) 320.59033 227683
8 Antalya Bilim Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) 321.94344 220858

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 702105, puanı ise 260.61898'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasında olduğu için Sözel bölümler, öğrencilerin sözel ifade yeteneklerini geliştirmelerine odaklanır. İletişim becerilerinin iyi olması, sözel bölümde başarılı olmak için önemlidir. Sözel bölümler, öğrencilerin yazma becerilerini de geliştirmelerine odaklanır. Sözel bölümler, kültür ve sanat hakkında derin bir anlayış kazandırabilir. Kültür ve sanat hakkında ilginizin olması, sözel bölümde başarılı olmak için faydalıdır. Özetle, eğer Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü %50 İndirimli bir bölümdür. 2022 yılında Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü kontenjanı 22+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 22 olmuştur.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ise Antalya şehrinde bulunmaktadır. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.