Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Akdeniz Üniversitesi Logo

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanları ve Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi Logo

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Antalya
 • Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 35+1+0+1+0
 • Yerleşen: Doldu - 37
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 368751
 • 2022 Başarı Sırası: 375180
 • 2023 Taban Puanı: 289.91080
 • 2022 Taban Puanı: 277.26220
Akdeniz Üniversitesi Logo

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği kaç puan, Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümünün 2023 YKS sıralaması 368751 olarak gerçekleşmiştir. Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 2022 YKS taban sıralaması ise 375180 olarak belirlenmiştir.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanı kaç?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 289.91080 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanı 277.26220 olmuştur.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü nerede?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Antalya şehrinde bulunmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümünün kontenjanı kaç?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği kontenjanları 2024 yılında 35+1+0+1+0 olarak belirlenmiştir. Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği özel mi devlet mi?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü kaç yıl?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği doldu mu?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümünün yerleşme durumu Doldu - 37 olarak belirlenmiştir.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü ücretli mi?

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Akdeniz Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.