Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 Taban Puanları

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Abdullah Gül Üniversitesi Logo

Abdullah Gül Üniversitesi Logo

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Kayseri
 • Üniversite: Abdullah Gül Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 253313
 • 2021 Başarı Sırası: 288398
 • 2022 Taban Puanı: 329.12545
 • 2021 Taban Puanı: 265.56970
Abdullah Gül Üniversitesi Logo

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) taban puanları Abdullah Gül Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 500.78134 1128
2 İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 426.46994 20799
3 Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 393.29118 69896
4 İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 389.35233 77640
5 Çukurova Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 339.16748 213181
6 Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 329.12545 253313
7 Manisa Celâl Bayar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 302.61577 392858
8 Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 284.25171 526358

Abdullah Gül Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Abdullah Gül Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 253313, puanı ise 329.12545'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Abdullah Gül Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Abdullah Gül Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Abdullah Gül Üniversitesi ise Kayseri şehrinde bulunmaktadır. Abdullah Gül Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.