Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 2023 Taban Puanları

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Abdullah Gül Üniversitesi Logo

Abdullah Gül Üniversitesi Logo

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Kayseri
 • Üniversite: Abdullah Gül Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 126848
 • 2021 Başarı Sırası: 133155
 • 2022 Taban Puanı: 382.65185
 • 2021 Taban Puanı: 318.23908
Abdullah Gül Üniversitesi Logo

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) taban puanları Abdullah Gül Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 513.93051 9476
2 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 503.64235 15189
3 İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 496.13795 20044
4 İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 467.41678 41870
5 Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 441.37120 64346
6 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 409.67787 95530
7 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 400.20765 105870
8 Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 382.65185 126848
9 İnönü Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 301.34781 289448

Abdullah Gül Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Abdullah Gül Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 126848, puanı ise 382.65185'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Abdullah Gül Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Abdullah Gül Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Abdullah Gül Üniversitesi ise Kayseri şehrinde bulunmaktadır. Abdullah Gül Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.