Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Yeni Medya ve Gazetecilik YÖK Atlas sıralamaları;

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları 2024

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Atatürk Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik (Açıköğretim) 500+13+0+13 253.10616
250.58472
0
0
0
0
1561636
1502076
0
0
0
0
Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları

Yeni Medya ve Gazetecilik kaç yıllık?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü 2 yıllık bir bölümdür.

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü TYT puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Yeni Medya ve Gazetecilik mezunu ne iş yapar?

Yeni Medya ve Gazetecilik mezunları ne iş yapar, Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü maaşları ne kadar, Yeni Medya ve Gazetecilik dersleri nelerdir ve Yeni Medya ve Gazetecilik iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Yeni Medya ve Gazetecilik üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Atatürk Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları
Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Yeni Medya ve Gazetecilik bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Yeni Medya ve Gazetecilik kaç net?

Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Yeni Medya ve Gazetecilik puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Yeni Medya ve Gazetecilik netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları
Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları

Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Yeni Medya ve Gazetecilik bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Yeni Medya ve Gazetecilik Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Yeni Medya ve Gazetecilik kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Yeni Medya ve Gazetecilik genel kontenjan, Yeni Medya ve Gazetecilik okul birincisi kontenjanı, Yeni Medya ve Gazetecilik Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Yeni Medya ve Gazetecilik 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Yeni Medya ve Gazetecilik depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları
Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralamaları

Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Yeni Medya ve Gazetecilik sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Yeni Medya ve Gazetecilik başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Yeni Medya ve Gazetecilik Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.