Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Tarım Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Tarım Teknolojisi taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Tarım Teknolojisi bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Tarım Teknolojisi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Tarım Teknolojisi sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Tarım Teknolojisi taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Tarım Teknolojisi YÖK Atlas sıralamaları;

Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Tarım Teknolojisi Taban Puanları 2024

Tarım Teknolojisi taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Tarım Teknolojisi sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) 600+15+0+15 278.98021
273.96101
222.69315
216.67079
0
0
1158992
1125563
1126976
1345000
0
0
Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları

Tarım Teknolojisi kaç yıllık?

Tarım Teknolojisi bölümü 2 yıllık bir bölümdür.

Tarım Teknolojisi bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Tarım Teknolojisi bölümü TYT puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Tarım Teknolojisi mezunu ne iş yapar?

Tarım Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Tarım Teknolojisi bölümü maaşları ne kadar, Tarım Teknolojisi dersleri nelerdir ve Tarım Teknolojisi iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Tarım Teknolojisi bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Tarım Teknolojisi üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Anadolu Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları
Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Tarım Teknolojisi bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Tarım Teknolojisi bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Tarım Teknolojisi bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Tarım Teknolojisi kaç net?

Tarım Teknolojisi sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Tarım Teknolojisi taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Tarım Teknolojisi puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Tarım Teknolojisi netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları
Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları

Tarım Teknolojisi sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Tarım Teknolojisi sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Tarım Teknolojisi bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Tarım Teknolojisi taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Tarım Teknolojisi Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Tarım Teknolojisi sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Tarım Teknolojisi taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Tarım Teknolojisi sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Tarım Teknolojisi kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Tarım Teknolojisi genel kontenjan, Tarım Teknolojisi okul birincisi kontenjanı, Tarım Teknolojisi Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Tarım Teknolojisi 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Tarım Teknolojisi depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları
Tarım Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralamaları

Tarım Teknolojisi Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Tarım Teknolojisi sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Tarım Teknolojisi başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Tarım Teknolojisi Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Tarım Teknolojisi bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.