Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Politika ve Ekonomi taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Politika ve Ekonomi taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Politika ve Ekonomi bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Politika ve Ekonomi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Politika ve Ekonomi sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Politika ve Ekonomi taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Politika ve Ekonomi YÖK Atlas sıralamaları;

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Politika ve Ekonomi Taban Puanları 2024

Politika ve Ekonomi taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Politika ve Ekonomi sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Ankara Üniversitesi Politika ve Ekonomi (İngilizce) 40+1+0+1+0 391.19454
384.83457
327.90927
380.49902
358.24941
0
59867
86858
84284
67300
81004
0
Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları

Politika ve Ekonomi kaç yıllık?

Politika ve Ekonomi bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Politika ve Ekonomi bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Politika ve Ekonomi bölümü EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Politika ve Ekonomi mezunu ne iş yapar?

Politika ve Ekonomi mezunları ne iş yapar, Politika ve Ekonomi bölümü maaşları ne kadar, Politika ve Ekonomi dersleri nelerdir ve Politika ve Ekonomi iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Politika ve Ekonomi bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Politika ve Ekonomi üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Ankara Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları
Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Politika ve Ekonomi bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Politika ve Ekonomi bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Politika ve Ekonomi bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Politika ve Ekonomi kaç net?

Politika ve Ekonomi sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Politika ve Ekonomi taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Politika ve Ekonomi puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Politika ve Ekonomi netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları
Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları

Politika ve Ekonomi sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Politika ve Ekonomi sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Politika ve Ekonomi bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Politika ve Ekonomi taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Politika ve Ekonomi Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Politika ve Ekonomi sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Politika ve Ekonomi taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Politika ve Ekonomi sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Politika ve Ekonomi kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Politika ve Ekonomi genel kontenjan, Politika ve Ekonomi okul birincisi kontenjanı, Politika ve Ekonomi Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Politika ve Ekonomi 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Politika ve Ekonomi depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları
Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Sıralamaları

Politika ve Ekonomi Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Politika ve Ekonomi sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Politika ve Ekonomi başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Politika ve Ekonomi Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Politika ve Ekonomi bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.