Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Optik ve Akustik Mühendisliği YÖK Atlas sıralamaları;

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları 2024

Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Gaziantep Üniversitesi Optik ve Akustik Mühendisliği (İngilizce) 20+1+0+0+5 309.49009
0
0
0
0
248.36951
293751
0
0
0
0
298000
Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Optik ve Akustik Mühendisliği kaç yıllık?

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Optik ve Akustik Mühendisliği mezunu ne iş yapar?

Optik ve Akustik Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü maaşları ne kadar, Optik ve Akustik Mühendisliği dersleri nelerdir ve Optik ve Akustik Mühendisliği iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Optik ve Akustik Mühendisliği üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Gaziantep Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Optik ve Akustik Mühendisliği bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Optik ve Akustik Mühendisliği kaç net?

Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Optik ve Akustik Mühendisliği puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Optik ve Akustik Mühendisliği netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Optik ve Akustik Mühendisliği bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Optik ve Akustik Mühendisliği Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Optik ve Akustik Mühendisliği kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Optik ve Akustik Mühendisliği genel kontenjan, Optik ve Akustik Mühendisliği okul birincisi kontenjanı, Optik ve Akustik Mühendisliği Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Optik ve Akustik Mühendisliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Optik ve Akustik Mühendisliği depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Optik ve Akustik Mühendisliği sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Optik ve Akustik Mühendisliği başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Optik ve Akustik Mühendisliği Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.