Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Nanoteknoloji Mühendisliği YÖK Atlas sıralamaları;

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları 2024

Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Nanoteknoloji Mühendisliği (İngilizce) 20+1+0+0+5 308.94940
0
0
0
0
0
295655
0
0
0
0
0
Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Nanoteknoloji Mühendisliği kaç yıllık?

Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Nanoteknoloji Mühendisliği mezunu ne iş yapar?

Nanoteknoloji Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü maaşları ne kadar, Nanoteknoloji Mühendisliği dersleri nelerdir ve Nanoteknoloji Mühendisliği iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Nanoteknoloji Mühendisliği üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Nanoteknoloji Mühendisliği bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Nanoteknoloji Mühendisliği kaç net?

Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Nanoteknoloji Mühendisliği puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Nanoteknoloji Mühendisliği netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Nanoteknoloji Mühendisliği bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Nanoteknoloji Mühendisliği Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Nanoteknoloji Mühendisliği kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Nanoteknoloji Mühendisliği genel kontenjan, Nanoteknoloji Mühendisliği okul birincisi kontenjanı, Nanoteknoloji Mühendisliği Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Nanoteknoloji Mühendisliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Nanoteknoloji Mühendisliği depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Nanoteknoloji Mühendisliği Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Nanoteknoloji Mühendisliği sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Nanoteknoloji Mühendisliği başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Nanoteknoloji Mühendisliği Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.