Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Müzik taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

0 Bölüm

Sevgili adaylar, Müzik taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Müzik bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Müzik taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Müzik sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Müzik taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Müzik YÖK Atlas sıralamaları;

Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Müzik Taban Puanları 2024

Müzik taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Müzik sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları

Müzik kaç yıllık?

Müzik bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Müzik bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Müzik bölümü SÖZ puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Müzik mezunu ne iş yapar?

Müzik mezunları ne iş yapar, Müzik bölümü maaşları ne kadar, Müzik dersleri nelerdir ve Müzik iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Müzik bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Müzik üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları
Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Müzik bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Müzik bölümü sayısı 0 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Müzik bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Müzik kaç net?

Müzik sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Müzik taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Müzik puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Müzik netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları
Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları

Müzik sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Müzik sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Müzik bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Müzik taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Müzik Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Müzik sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Müzik taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Müzik sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Müzik kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Müzik genel kontenjan, Müzik okul birincisi kontenjanı, Müzik Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Müzik 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Müzik depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları
Müzik Taban Puanları ve Sıralamaları

Müzik Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Müzik sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Müzik başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Müzik Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Müzik bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.