Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Muhasebe ve Denetim taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

0 Bölüm

Sevgili adaylar, Muhasebe ve Denetim taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Muhasebe ve Denetim bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Muhasebe ve Denetim taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Muhasebe ve Denetim sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Muhasebe ve Denetim taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Muhasebe ve Denetim YÖK Atlas sıralamaları;

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları 2024

Muhasebe ve Denetim taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Muhasebe ve Denetim sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları

Muhasebe ve Denetim kaç yıllık?

Muhasebe ve Denetim bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Muhasebe ve Denetim bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Muhasebe ve Denetim bölümü EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Muhasebe ve Denetim mezunu ne iş yapar?

Muhasebe ve Denetim mezunları ne iş yapar, Muhasebe ve Denetim bölümü maaşları ne kadar, Muhasebe ve Denetim dersleri nelerdir ve Muhasebe ve Denetim iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Muhasebe ve Denetim bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Muhasebe ve Denetim üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları
Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Muhasebe ve Denetim bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Muhasebe ve Denetim bölümü sayısı 0 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Muhasebe ve Denetim bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Muhasebe ve Denetim kaç net?

Muhasebe ve Denetim sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Muhasebe ve Denetim taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Muhasebe ve Denetim puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Muhasebe ve Denetim netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları
Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları

Muhasebe ve Denetim sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Muhasebe ve Denetim sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Muhasebe ve Denetim bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Muhasebe ve Denetim taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Muhasebe ve Denetim Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Muhasebe ve Denetim sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Muhasebe ve Denetim taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Muhasebe ve Denetim sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Muhasebe ve Denetim kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Muhasebe ve Denetim genel kontenjan, Muhasebe ve Denetim okul birincisi kontenjanı, Muhasebe ve Denetim Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Muhasebe ve Denetim 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Muhasebe ve Denetim depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları
Muhasebe ve Denetim Taban Puanları ve Sıralamaları

Muhasebe ve Denetim Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Muhasebe ve Denetim sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Muhasebe ve Denetim başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Muhasebe ve Denetim Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Muhasebe ve Denetim bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.