Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Grafik Sanatlar taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Grafik Sanatlar taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Grafik Sanatlar bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Grafik Sanatlar taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Grafik Sanatlar sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Grafik Sanatlar taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Grafik Sanatlar YÖK Atlas sıralamaları;

Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Grafik Sanatlar Taban Puanları 2024

Grafik Sanatlar taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Grafik Sanatlar sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Atatürk Üniversitesi Grafik Sanatlar (Açıköğretim) 400+10+0+10 233.23862
233.54718
0
0
0
0
1100416
1094863
0
0
0
0
Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları

Grafik Sanatlar kaç yıllık?

Grafik Sanatlar bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Grafik Sanatlar bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Grafik Sanatlar bölümü EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Grafik Sanatlar mezunu ne iş yapar?

Grafik Sanatlar mezunları ne iş yapar, Grafik Sanatlar bölümü maaşları ne kadar, Grafik Sanatlar dersleri nelerdir ve Grafik Sanatlar iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Grafik Sanatlar bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Grafik Sanatlar üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Atatürk Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları
Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Grafik Sanatlar bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Grafik Sanatlar bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Grafik Sanatlar bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Grafik Sanatlar kaç net?

Grafik Sanatlar sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Grafik Sanatlar taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Grafik Sanatlar puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Grafik Sanatlar netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları
Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları

Grafik Sanatlar sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Grafik Sanatlar sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Grafik Sanatlar bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Grafik Sanatlar taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Grafik Sanatlar Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Grafik Sanatlar sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Grafik Sanatlar taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Grafik Sanatlar sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Grafik Sanatlar kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Grafik Sanatlar genel kontenjan, Grafik Sanatlar okul birincisi kontenjanı, Grafik Sanatlar Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Grafik Sanatlar 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Grafik Sanatlar depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları
Grafik Sanatlar Taban Puanları ve Sıralamaları

Grafik Sanatlar Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Grafik Sanatlar sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Grafik Sanatlar başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Grafik Sanatlar Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Grafik Sanatlar bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.