Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Enerji Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

0 Bölüm

Sevgili adaylar, Enerji Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Enerji Mühendisliği bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Enerji Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Enerji Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Enerji Mühendisliği taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Enerji Mühendisliği YÖK Atlas sıralamaları;

Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Enerji Mühendisliği Taban Puanları 2024

Enerji Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Enerji Mühendisliği sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Enerji Mühendisliği kaç yıllık?

Enerji Mühendisliği bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Enerji Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Enerji Mühendisliği bölümü SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Enerji Mühendisliği mezunu ne iş yapar?

Enerji Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Enerji Mühendisliği bölümü maaşları ne kadar, Enerji Mühendisliği dersleri nelerdir ve Enerji Mühendisliği iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Enerji Mühendisliği bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Enerji Mühendisliği üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Enerji Mühendisliği bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Enerji Mühendisliği bölümü sayısı 0 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Enerji Mühendisliği bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Enerji Mühendisliği kaç net?

Enerji Mühendisliği sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Enerji Mühendisliği taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Enerji Mühendisliği puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Enerji Mühendisliği netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Enerji Mühendisliği sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Enerji Mühendisliği sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Enerji Mühendisliği bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Enerji Mühendisliği taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Enerji Mühendisliği Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Enerji Mühendisliği sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Enerji Mühendisliği taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Enerji Mühendisliği sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Enerji Mühendisliği kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Enerji Mühendisliği genel kontenjan, Enerji Mühendisliği okul birincisi kontenjanı, Enerji Mühendisliği Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Enerji Mühendisliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Enerji Mühendisliği depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Enerji Mühendisliği Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Enerji Mühendisliği sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Enerji Mühendisliği başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Enerji Mühendisliği Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Enerji Mühendisliği bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.